През 2008 година пътната полиция на щата Уисконсин спира червен „Мустанг“, а на волана е… тригодишно дете!
Малчуганът решил да разходи двегодишния си приятел с автомобил играчка. Колата с електромотор изглеждала точно копие на истинска, но умалена. Отначало децата излезли на пътя за града, а след това и на магистралата. При това младият шофьор старателно спазвал всички правила на пътното движение: движел се само с разрешена скорост, спирал на светофарите, на обозначените места намалявал и пропускал пешеходците…
Парапсихолозите твърдят, че от края на 80-те години на миналото столетие на бял свят започнаха да се появяват деца с необичайни способности. При тях аурата е с особен синкав цвят. Те се раждат благодарение на изменения в енергоинформационното поле на Земята и на намесата на извънземна цивилизация, желаеща да спаси нашия свят. С лека ръка същите парапсихолози въведоха в живота ни термина „деца индиго“. Родителите на необикновените деца се обединяват в клубове „Индиго“ и настояват за чедата им да бъдат създадени специални детски градини и училища, тъй като обичайната програма не е подходяща за малките гении…
Може ли обаче това да се смята за чудо? Нали детето, родено в бързо развиваща се технологична среда, просто не може да израсне като родителите си. Високите технологии за него са също така привични както радиото и телевизията за по-възрастното поколение.-От тригодишно детето усвоява компютъра и други електронни устройства, мозъкът му изначално се приспособява към друг, „машинен“ начин на мислене…
Наскоро изследователи от Националния университет в Сеул открили участък от мозъка, отговорен за на-дареността на човека. Екипът, начело с проф. Ли Куонхо, с помощта на магнитнорезонансен томограф наблюдавал активността на мозъка на група от 50 ученици на възраст 16-18 години, 25 от които имали високи умствени способности, а 25 – средни. При изпълнение на тест за умение да се разсъждава при по-надарените силно се активизирала теменната област на мозъчната кора. Съдейки по всичко, именно там е разположена „зоната на гениалността“, пише вестник „Феномен“.