Тайланд, с неговите уникални исторически паметници, теоретично може да претендира и за обиталище на духове: от улиците на Банкок до древните храмове
Недалеч от Чианг-май се намира „Земята на Лада“- парк, който някога е бил имение, което наскоро стана „герой“ във филма на ужасите LaddaLand. Известен е също и големият храм на Буда на остров Самоа, издигнат според легендата на мястото на детско гробище.
Едно от не много популярните, но страшно интересни места за туристически посещения е будистката градина“ – Вуа Wat Phai Rong Wua, разположена недалеч от столицата. Авторите й са я замислили като земно въплъщение на ада – Нарак. Будисткият ад не е вечен и се ограничава с изкуплението на кармата и последващото прераждане, но попадналите там ги очакват не по-малко сурови изпитания, отколкото в християнския ад. В парка са поставени скулптури на грешници, живописно подложени на адски мъки: от разрязване с пила до изяждане от диви животни. Независимо от явната категория „16+и, тайландците обичат да си почиват в парка семейно – очевидно с възпитателна цел…
Гората Аокигахара в подножието на планината Фудзи на японския о. Хонсю е известна като Гората на самоубийците. Според статистиката всяка година се регистрират стотина смъртни случая. Историята на гората разказва, че още в древността тя е била местообитание на духове, а допреди няколко века японски селяни довеждали там възрастните си и болни близки, като ги оставяли да умрат в нея. Според преданието гората се обитава от призраци – юреи. Тя става печално известна и благодарение на японския писател Сейте Мацумото и неговата повест „Черното море на дърветата“. Заради големия брой самоубийства властите са поставили табелки и лозунги, призоваващи хората да не посягат на живота си. Независимо от мрачната й слава в Аокигахара често идват цели семейства японци да се разходят в нея, но без да навлизат много навътре, пише вестник „Феномен“.